Říjen 27

Celkový vítěz třídy MASTER 600 – JAROMÍR CHLUP

napsáno pod: Hlavní napsal: DFRA

36letého pražského sympaťáka a srandistu ,,Míru“ Chlupa letos pro titul dovedly 2 vítězství a hodně dobrý stabilní výkon. Po dvou vyhraných závodech v řadě, následně nešlo vše úplně podle plánu. Nakonec se ale podařilo získat skvělé celkové vítězství ve třídě šestistovek. Míra jezdí s naší agenturou již 3. sezónu, kdy jsme ho v minulosti viděli předvádět výborné souboje s bývalým šampiónem Lukášem Poláčkem. Potom co si pro letošek Lukáš udělal závodní licenci, a tudíž nemohl bodovat v našem šampionátu, trochu jsme se obávali o zajímavost v této třídě na přední pozici. Přesný opak byl pravdou, a letos Mírovi sekundoval Ondřej Kubička, Vilém Ságner,  Roman Kadlčík a Richard Čáp. Tato třída byla velmi napínavá jak v bojích o bednu, tak na dalších místech pod stupni vítězů!

Není to tak dlouho, co se začal pohybovat na závodní dráze. Jeho nynější časy na kolo se blíží k velmi rychlým licencovaným závodníkům přesto, že přišel na okruh také ,,z ulice“. Krátký rozhovor s vítězem zde:

Jak jsi spokojený s letošním výsledkem? Byl to cíl udělat titul v šestistovkách?

S letošním výsledkem jsem samozřejmě velmi spokojený, aby ne když se mi podařilo vyhrát :-)! Do letošní sezóny s DFRA.cz jsem nastupoval s jasným cílem: získat titul Master 600, jelikož loni jsem skončil na 2. místě.

Jak ti fungovala motorka?

Začátek sezony byl podle představ, ale po 3. závodě se mi rozletěla převodovka, která poškodila i motor, takže bez problémů se to neobešlo. Také mně v Mostě zradil nahřívák předního kola a já motorku totálně rozložil. Díky klukům z MotoXN, kteří se mi o motorky starají, a také díky poskytnuté náhradní motorce, jsem mohl všechny podniky dokončit, což se ukázalo jako rozhodující pro celkové vítězství.

Chystáš změnu motorky, budeš například jezdit jinou třídu, či úplně něco jiného?

Pro příští sezónu budu mít připravenou letošní novinku Yamahu R6 2017, na které jsem nakonec ještě nejezdil, jelikož se zatím nedaří plně přizpůsobit závodní elektroniku. Takže změna motorky bude doufám zásadní.

Co se týče podniků, určitě pojedu s klukama z DAFIT FILLA racing agency jejich mistrák Yamaha Dunlop cup. Zda pojedu národní mistrovství České republiky se ještě rozhoduji, jelikož v této chvíli se ani neví, zda nějaké bude či u jakého pořadatele.

Kdy a jak jsi začal s okruhovým ježděním?

S okruhama jsem začal myslím po roce 2010, koupil jsem si babičku suzuki GSXR 600, kterou jsem hned na Slovakia Ringu totálně rozbil. Poté jsem již koupil upravenou Ninju 600 a začal se okruhům věnovat více a postupně zrychlovat.