Leden 21

Aleš Nechvátal o nové sezóně 2016

napsáno pod: Hlavní napsal: Silniční motorky

Jak probíhá fyzická příprava na novou sezónu? Nelimituje tě ještě zranění z Dymokur?

Aleš: “Fyzická příprava zatím probíhá podle mých představ, nedávno jsem začal běhat. Snažím se dělat i nějaké silové cviky, posilovat rameno, které se zdá, že bude v pohodě. Nijak mě nelimituje a myslím si, že za měsíc budu v plné fyzické kondici. Takže zranění už je v pořádku.”

 

Čeká tě nová role instruktora v agentuře Dafit Filla racing agency, jak se na to těšíš?

Aleš: “Strašně moc se těším na ježdění v agentuře. Už jsem si to vyzkoušel minulý rok a jsou tam super lidi, prostě mě to hrozně baví. Nejlepší jsou naše procházky po okruhu, což je úplná paráda. Nemůžu se dočkat.”

 

S čím jezdcům pomůžeš, když za tebou přijdou?

Aleš: “S čím budou potřebovat. Hlavně poradím s fyzickou přípravou na přírodní okruhy a s tím, jak se vyrovnat se startem – je to úplně jiná zkušenost než na dromu. Prostě co budou potřebovat a co budu vědět, tak jim poradím :).”

 

Závodíš na motocyklu BMW S1000RR, jaké je BMW v porovnání s Hondou?

Aleš: “Je to samozřejmě super motorka, ale je hrozně silná oproti Hondě. Pořád se na tom mám co učit, zvykám si na to, ale je to úplně parádní motorka.”

 

Chystáte nějaké změny na motorce pro letošek?

Aleš: “Mám nový rám z Dymokur a nová kola. Na motoru není potřeba nic dělat, protože motorka funguje už v sériovém provedení výborně.”

 

Pojedeš i letos kompletní šampionát IRRC?

Aleš: “Nakonec se podařilo, takže pojedu kompletní IRRC šampionát. Dále se chystám na závody v České republice i na Slovensku, takže kompletní šampionát i u nás. Nebráním se i novým výzvám, ale to samozřejmě bude záležet na dalších věcech, hlavně na financích.”

 

Co říkáš na závod ve Finsku, který se má jet v rámci IRRC?

Aleš: “Na závod do Finska? Jak jsem říkal, vše bude záležet na financích. Chci tam strašně moc jet, ale mám zhruba spočítané, kolik to bude stát, takže uvidím v průběhu sezóny. Když se nespadne, když bude technika fungovat a když budou peníze, tak určitě pojedu.”

 

Uvítal bys v rámci českého road racingu nějaké nové okruhy?

Aleš: “Tak určitě. Teď se rýsuje snad u Kolína nový okruh, tak doufám, že se pojede. Byl jsem se tam podívat a hrozně se mi to líbí. Nebráním se novým okruhům, protože příroda mě baví.”

 

Který závod pro tebe bude letos první?

Aleš: “První závod bude Jarní cena Brna, na kterou se moc těším. Jsem rád, že se pojede, protože jsem slyšel nějaké zvěsti, že se jet neměla. Ale nakonec to vypadá, že se pojede, takže určitě Jarní cena Brna.”

 

Jezdíš na motorce i v běžném provozu, nebo ti to stačí na závodech?

Aleš: “V běžném provozu už radši nejezdím, protože nechci mít problémy s policií. Ani bych si tu jízdu už neužil, protože to mám nastavené trochu jinak. Stačí mi, když se projedu na okruhu nebo při závodech a mám toho až dost.”

 

tagy: aleš

Komentáře

Napiš komentář

Pokud chcete napsat komentář, tak se přihlašte. Jste tu nový? Zaregistrujte se.

Registrovat
Zpět nahoru