Říjen 09

Celkový vítěz třídy NAKED 2017 – TOMÁŠ JIŘÍČEK

napsáno pod: Hlavní

Tomáše netřeba představovat. Všichni známe z fotek jeho skvěle vypadající jízdní styl alá loket, kdy ukázal, že to není pouze a jenom na oko. Tomáš se stal mistrem ve své třídě ihned ve své druhé sezoně s DFRA.cz. Právě tuto krátkou dobu se věnuje okruhovému ježdění jako takovému. Tomáše jsme v krátkosti vyzpovídali, kde zjistíte, že se dá přijít z ulice a útočit na příčky nejvyšší. První sezónu si odbrázdil na sériové Yamaze FZ1, letos už na upraveném NAKED bez světel. Jako hlavní cenu za celkové vítězství si odvezl nového skútra Yamaha 125.

 

Ahoj Tome, jak jsi spokojený s letošním výsledkem? 

Spokojenost je veliká. Byl to takový můj cíl, dělal jsem pro to všechno a tajně doufal, že to vyjde.

 

Jezdil si na motorce FZ1. Zůstaneš v této kategorii NAKED? Nebo co dál?  :-)

Motorka je hodně rychlá a univerzální, ale už se pomalu dostávám na její limity. V této kategorii příští rok už nepojedu, bude asi chvilku pauza. Ale přemýšlel jsem o kategorii 600.

 

Pauza? Byla by škoda tě nevidět během sezóny

Spíše se možná svezu párkrát za rok na okruhu a prozatím jenom pro zábavu.

 

Takže plán je zkusit pořídit šestistovku na kapotách a zkusit jednotlivé závody. Máš již něco konkrétně vyhlídnutého?  :)

Hodně jsem nad tím přemýšlel, ale taky by záleželo, jak by se prodala stávající motorka. Rozhodně, když bych šel do šestistovky, tak do Yamahy R6 nějaký novější model 2008 a výš. Druhá věc je, jak by se mi jezdilo na supersportu. Nikdy sem na tom poradně neseděl a jak dlouho by trvalo se na tom naučit jezdit nějaké rozumné casy. Určitě to musí být super svezení a zábava. Ale to je zatím všechno v budoucnosti a spíše teď řeším finance, jsou potřeba taky někde jinde:-).

 

Prozraď, jak si začal vůbec s okruhy?

Na motorce jsem začal zhruba v 16ti na Hondě Varadero 125 a sloužila hlavně jako dopravní prostředek, ale i pro zábavu. Pak přišel první silnější vysavač Yamaha FZ6, polokapota. Tam jsem zjistil že mne to fakt baví. Začal jsem se učit jak jezdit ve větších rychlostech a náklonech. Vždycky se mi líbily naháče, tak jsem si splnil sen a koupil jsem si FZ1N. Hned jak jsem se na ní poprvé projel, měl jsem úsměv od ucha k uchu a věděl, že je to dobrá volba a bude s ní velká zábava. Potom jsme s kámošem jezdili po cestě už celkem hodně rychle, ale pořád bezpečně, žádné riskantní manévry. Potom jsme se rozhodli, že na cestě už to není úplně ono a zcela bezpečné, tak že zkusíme velký okruh v Brně. Ale abychom tam nejeli jako úplní panicové, zajeli jsme na menší okruh ve Vysokém Mýtě a absolvovali motoškolu, kde jsem tenkrát úplně náhodou potkal Martina Holoubka a Michala Fillu. Tam jsme zjistili, že nejsme asi úplně nejpomalejší. Na první den na velkém okruhu Brně jsem se hodně těšil, ale taky jsem nevěděl co od toho čekat. Nakonec jsem byl spokojený. Na to, že jsem byl poprvé v Brně a moc toho neuměl, tak čas na konci dne 2:28. Pak jsem absolvoval ještě Slovakiaring volné ježdění. Na Slováči to byla zase úplně jiná zkušenost, úplně jiné než Brno, ale hodně mne to bavilo. Časy nebyly nic moc, ale jezdil jsem pro zábavu. Další velký okruh byl opět Brno s tím, že pojedu konečně na 2 dny a že zkusím i svůj první závod!

 

Co tvůj první závod? Musel jsi se hodně dlouho rozhodovat, nebo si do toho prostě šel?

Rozhodnuto bylo hned, chtěl jsem to zkusit. Závod byl pro mne hodně zábavný, ale taky napínavý, nakonec se mi podařilo urvat 1. místo. Zajetý čas v závodě jsem měl 2:18. To jsem úplně nechápal, když jsem to viděl na té časomíře. Ještě den předtím jsem začínal na 2:26.

 

Byl to tenkrát skvělý souboj. Jak to probíhalo?

Po startu jsem se nikam necpal. Vůbec jsem nevěděl co od toho závodu čekat, jak rychle se pojede, a jak to budu zvládat. V polovině jsem zjistil, že se mi jede dobře a začal jsem bojovat o druhé místo s Václavem Vlasákem. Toho se mi povedlo předjet a hnal jsem se za úřadujícím mistrem minulé sezóny Jardou Žižkou. Toho se mi povedlo předjet na brzdách a potom jsem jel první. Ale jako začátečník to bylo hodně těžké a nevěděl jsem jaké držet tempo. Tak mne potom předjel Vlasák, ale tomu jsem to nakonec stihl vrátit a vyhrát. Byl to neskutečný zážitek!!!

 

My jsme ten závod sledovali a bylo to hodně velké oživení! Tome díky moc za rozhovor a budeme se těšit, že tě uvidíme znovu a tedy na něčem zase jiném;). Bude to určitě zajímavé. Hodně štěstí, ať se daří a seženeš vše potřebné.

Taky děkuji za všechno  :-). Byla to skvělá sezóna

 

#rozhovoryDFRA

tagy:

Komentáře

Napiš komentář

Pokud chcete napsat komentář, tak se přihlašte. Jste tu nový? Zaregistrujte se.

Registrovat
Zpět nahoru