Červen 13

Česká agentura DFRA.cz má za sebou druhé letošní závody

napsáno pod: Hlavní napsal: Silniční motorky

DFRA – Automotodrom Brno

V termínu 8.-9. června se na brněnském Masarykově okruhu konala druhá letošní okruhová akce s českou agenturou Dafit Filla Racing Agency, neboli DFRA.cz. Tato agentura, která je zaměřena především pro jezdce bez závodní licence, pořádá závody šampionátu Yamaha Dunlop Cup. Tento šampionát je podporován celou řadou partnerů a kromě super zážitků si z okruhu můžete odvézt i parádní ceny.

Nejlepším důkazem toho, že se té či oné agentuře pořádající okruhové ježdění daří, je účast jezdců. A právě účast byla v Brně rekordní. Během prvního dne, kdy byly na pořadu dne volné tréninky, bylo beznadějně vyprodáno. I počasí vyšlo na jedničku, a když na monitoru s nejrychlejšími časy svítila hodnota 2,06 sec., tak bylo jasné, že se bude jezdit zase hrozně rychle. Na druhý den, kdy se jely závody hlavních kategorií Master 1000, Master 600 a doplňkový závod Racer + Naked a Twin, tak už byla účast o něco horší. To ale z velké části zapříčinilo počasí, které nebylo tak ideální jako během prvního dne a předpovědi hrozily bouřkami a deštěm. Sice bylo praktický celý druhý den pod mrakem, ale dopoledne jen lehce mrholilo a poměrně slušný deštík přišel asi 15 minut po posledním závodu. Všechno teda vyšlo ještě dobře.

   

Na všechny jezdce v Brně čekala opět pořádná porce ježdění. Ve středu se jelo šestkrát 20 min volných tréninků. Během těch byli jezdci rozděleni do čtyř skupin, podle výkonnosti. Během polední pauzy proběhlo, tak jak je u Dafitu zvykem, přerozdělení, aby byla zaručena maximální vyrovnanost jednotlivých skupin jezdců. K dispozici byly opět služby celé řady skvělých instruktorů, za které si u DFRA nic nepřiplácíte, ale vše je již zahrnuto v ceně samotného ježdění.

Během prvního hodně horkého dne se poměrně hodně padalo, ale myslím, že se všechny pády obešly bez nějakých zranění.

   

Druhý den už se jely čtyři jízdy, kdy z toho byly první tři kvalifikační. I ty byly rozděleny do čtyřech skupin. Jezdci se podle dosažených časů následně rozdělili do dvou hlavních závodů Master 1000, Master 600 a doplňkového závodu Racer + Naked + Twin

Na okruhu nechyběl opět ani VA Fotograf, který je vždy zárukou úžasných fotek. V paddocku bylo klasické zázemí, kde nechyběly výživové doplňky značky Extrifit, byla možnost vyzkoušet špičkové helmy Shark přímo na okruhu, stánek MJmotosport, nabízel pomoc s nastavením motocyklu. K dispozici jsou také masáže, půjčovna motocyklů Yamaha, stánek s oblečením značky VR46. V Brně byl k dipozici i stánek s fajnovým občerstvením nebo také zastoupení značky PSI. Již tradicí je u DFRA večerní losovačka o super ceny od partnerů, jako je například Yamaha, Extrifit, Elit, SuperVeget, Brembo, Eneos, hlavní cenou byly nahříváky značky Tyrex a opět i sada kompletních kapotáží značky Bikeplast dle vlastního výběru.

Třetí letošní závod Yamaha Dunlop Cupu se jede 5. – 6.7. na Autodromu v Mostě.

tagy:

Komentáře

Napiš komentář

Pokud chcete napsat komentář, tak se přihlašte. Jste tu nový? Zaregistrujte se.

Registrovat
Zpět nahoru