Červenec 26

I ÚPLNÝ ZAČÁTEČNÍK MŮŽE JET ZÁVOD S DAFIT FILLA racing agency

napsáno pod: Hlavní napsal: DFRA

Ještě je spousty z vás, kteří si nezkusili dobrovolný závod, který je možné prubnout během druhého dne dvoudenní akce.

 

PROČ JET A JAK NA TO? ZÁVOD JE NEJLEPŠÍ TRÉNINK Spousty z vás okruh lákal a začali jste jezdit volné jízdy z různých důvodů. Někdo radši na okruh než na silnici, někdo chtěl zkusit potenciál svého stroje, někdo prostě chce vyloženě závodit. Setkali jsme se ale i s dalšími, kteří u nás jezdí volné jízdy, využívají instruktory a pokukují po závodu. Nevědí jestli mají, nemají a co je vlastně čeká. O závodu, nehledě na umístění se ale říká, že je to nejlepší trénink.

Proč? Startujete v řadě mezi ostatními s prakticky shodným časem, kdy po startu máte před sebou pouze rychlejší a za sebou pomalejší jezdce.

Rychlejší ujedou, pomalejším ujedete vy a máte prázdnou trať. Ano, prázdná trať klidně i po celou dobu závodu. Nebo jednoduše začnete na pohodu závodit a pojedete ve skupince.

 

JAK PROBÍHÁ STARTOVNÍ PROCEDURA?

Po prvním dni, kde jsou jízdy nazvané jako volné, následuje "závodní den". Dopoledne jsou vlastně volné jízdy také jako první den, ale s rozdílem, že váš nejlepší čas na kolo bude vytažen a započítán. Můžete se hlásit do závodu během celého dopoledne, až do polední pauzy u registrace - časomíry. Ve 13 hodin je registrace do závodu ukončena !

Poté následuje ještě jedna volná jízdy ve vaší kategorii (máme po celou dobu 4 skupiny a to A, B, C D), aby pokročilí nejezdili mezi začátečníky). Po odpoledních volných jízdách startují závody. Kategorie

600 a 1000 zvlášť, a poté OPEN (RACER - NAKED) což je mix zbytku motorek, co se nekvalifikovali svým časem do hlavních závodů 600 nebo 1000, seřazených podle času který zajeli opět během dopoledne.

 

Před závodem hlásíme, že se najíždí do nájezdového kola. Nájezd je otevřen 2 minuty. Poté přijedete na startovní rošt, kde jsou cedulky s vaším st. číslem a postavíte se na své místo. Tento startovní rošt je vyvěšen i před závodama u registrace, takže víte přesně už předtím, kam pojedete na místo. Na startu jsou ještě členové DFRA týmu, takže kdybyste tam nevěděli, navedou vás přímo na vaše místo. Poté co jste srovnaní, vepředu před celým startovním polem stojí startér s červeným vlajkami v ruce. Začne probíhat startovním polem a jakmile proběhne, tato řada odstartuje do zahřívacího kola. Nestartuje se hromadně, to se nechává na ostrý start. Při tomhle startu si můžete natrénovat, jak se vám asi může podařit start, a jak vycházejí kvalty po startu do první zatáčky. Například v Brně máte na konci cílovky 6tku a řadíte na 3-4 kvalt, ale po startu máte jen zařazenou max 5tku. Proto odřadíte jen od dva kvalty a né o 3. Je to velký rozdíl, který je dobré si zkusit právě v zahřívacím kole, abyste v závodě po startu jeli rychleji a plynule.

Následně projedete už celé kolo nejlépe jak umíte a řadíte se poté ještě jednou na svá místa na startu. Stále tam bude tým DFRA, takže nezabloudíte. Poté již sledujete červený semafor a po zhasnutí světel startujete hromadný start. Jak se rozjedete, je to na vás jestli chcete závodit, nebo si pojedete to svoje a uděláte si z toho volnou jízdu ;)...

 

Ze závodu můžete kdykoliv odstoupit, stejně jako ze startovního roštu pokud si to rozmyslíte. Jedná se o dobrovolný závod, který si určitě zamilujete až ho vyzkoušíte. Jsou připraveny i reflexní vesty. Ze zkušeností víme, že jezdci, kteří to vyzkoušeli poprvé, byli nadšení a dobrovolný závod si přijedou užít. Náš tým je po celou dobu k dispozici a rádi poradí, neváhejte se jich zeptat jak to chodí. Všichni jsme začínali :-)!

 

Jdi do toho taky! :-) #YamahaDunlopCup

tagy:

Komentáře

Napiš komentář

Pokud chcete napsat komentář, tak se přihlašte. Jste tu nový? Zaregistrujte se.

Registrovat
Zpět nahoru