Květen 07

KRISTIÁN POPRVÉ NA OKRUHU VIDEO NEJEN PRO ZAČÁTEČNÍKY

napsáno pod: Hlavní napsal: DFRA

Jsi poprvé na okruhu? Nevíš jak to chodí? Nebo máš jen volnou chvíli a chceš se odreagovat u videa?

 

Před dvěmi lety jsme na Autodrom Most natáčeli Kristiána, který přijel z ulice poprvé na okruh s naháčem. Proč video máme až dnes? Zmatený příběh jak SDkartu se záběry ukradl a odnesl kocour, spadla do kýble, a jak se výkopem lopaty na zahradě našla po dvou letech vyprávět teď nebudeme, každopádně máme zde 16 minutové video, kdy si Kristián zaslouží "Oskara", protože to jak na nás "vyplivne" jeho zážitky z jízdy bylo skvělý a my si to moc užili. Příběh je zaznamenám na akci Cyrila a Metoděje 2017. Začátek máme trochu pozvolnější, ale vydržte, od 3 minuty se to více rozjede a uvidíte, jak se dá přijet na okruh a poprvé si škrtnout a dát "kolínko" .

 

Jelikož máme spousty dotazů od nováčků, například jestli je v depu elektrika a dá se tam přespat, atd atd.. chtěli jsme ukázat jak na to, a že není nic jednoduššího než přijet mezi nás, zaregistrovat se a začít jezdit.

 

KRISTIÁNE DĚKUJEME ZA ZÁŽITEK - Kristian Konzal

 

Tak, a níže trochu textu a to obzvláště pro ty, co na na okruhu nikdy nebyli.

____________________________________________

Vždy směřujte na cedule paddock, zde je vždy brána, která je většinou otevřená, a pokud není, pouze sdělte, že jedete na DAFIT FILLA racing agency okruhové jízdy. Do paddocku můžeš přijet den předem od 20 hod., poté máš ubytování dle libosti ZDARMA včetně elektřiny, sprch a záchodů.

 

Po depu se pohybujte rychlostí max 20 km/h, buďte obezřetní na všechny strany, jezdí zde motorky, auta nebo třeba děti na koloběžce. Po depu se můžete pohybovat libovolně.

 

PROSTOR PŘED BOXY

Zde se také lze pohybovat libovolně, plac u boxů slouží primárně těm, kteří mají pronajmutý box (tento si může pronajmout každý). Když přijedeš na do paddocku, najdi box s registrací, většinou číslo 1,2,3.... Poznáš vždy podle vlajky DFRA.

 

REGISTRACE

Na registraci vyplníš souhlas se startem, většinou tam sedí David a Patrik. Dostaneš instrukce a pak už si jdeš vyzvednout případný dárek zdarma, což může být triko, tyčinka, kaše, bidon na bezedný nápoj, nebo cokoliv co zrovna připravíme pro daný termín. Následně si vyzvedneš transpondér, který je v ceně startovného. NA KAŽDÉM MOTOCYKLU MUSÍ BÝT PŘIDĚLANÝ. Je to tvá časomíra, kdy poté podle časů kvůli bezpečnosti přerozdělujeme skupiny, a je NUTNÉ ho mít vždy na motocyklu. Držák si zapůjčíš na vratnou zálohu nebo občanku a přiděláš ho jednoduše dvěma stahovačkama, stejně jako Kristián... Zároveň nám před registraci přivez ukázat svojí motorku. Není to proto, abychom tě poučovali co a jak máš mít, ale je to nutné abychom se na motorku podívali. Dostaneš známku technické a to je vše. Nyní si nalepíš čísla a jsi připraven na okruh.

 

ROZPRAVA

Každý den kdy se jezdí, je ráno v 8:30 hod. rozprava. Řekneme si tam vždy nějaké základní informace o vlajkách, čemu se vyvarovat, Michal Filla pronese pár vtipů????, ukáže nabídku služeb partnerů ve stanovém městečku, řekne co tě čeká večer a pak už si jdeš ke své motorce, aby si v 09:00 hod. mohl vyrazit na trať. Nejdříve jede skupina D a většinou v ní nováčci začínají.

 

INSTRUKTOŘI do 09:00

Je dobré si říci o svého instruktora. Je ZDARMA. Již od rána se rozdělují, převážně jsou dva instruktoři jezdící na sériových R6kách.

Přednost pro instruktory mají jezdci skupin D a C, tedy začátečníci a mírně pokročilí. Zarezervuj si ho už ráno, i když se domluvíte třeba na

13 hodinu. Stává se nám, že dojdete v 11 hod. poptat instruktora, ale bohužel není a nám je líto stejně jako tobě, že se na tebe nedostalo.

Ráno se s tím dá hýbat, domluvit se například, že pojedete s instruktorem dva najednou nebo cokoliv jiného.., proto moc děkujeme zkuste to ráno do 09:00 hod ????.

 

SLUŽBY

Na okruhu máš vždy připraven stánek EXTRIFIT s bezednými nápojemi, zde si můžeš ZDARMA čepovat vodu s ionťákem, nakopávač, BCAA nebo třeba gainer pro regeneraci. Pokud chceš ještě nějakou specialitku (protein, proteinovou tyčinku,..), můžeš si zakoupit u obsluhy.

 

Dále tu najdeš partnery jako prodej pneu Dunlop, Pirelli, možnost zakoupení vybraných náhradních dílů, destiček, servis PSÍ, RP Tuning výfuky, možnost zakoupení nářadí XT Line a další....

 

Během dne se jezdí, a večer po jízdách je losovačka o skvělé ceny. Zde nesmíš chybět!!! V danou chvíli už peče většinou maso na grilu a točíme pivo zdarma. V týhle chvíli si máš užívat endorfíny po jízdách a s napětím čekáš, jestli se na tebe neusměje štěstí a ještě něco nevyhraješ. Následují odborné diskuze v přátelské atmosféře okruhových nadšenců a volná zábava. Další den se jezdí znovu s začínající rozpravou.

 

Více již ve videu ????

tagy:

Komentáře

Napiš komentář

Pokud chcete napsat komentář, tak se přihlašte. Jste tu nový? Zaregistrujte se.

Registrovat
Zpět nahoru