Leden 09

MASTER MISS A ROZHOVOR s Alicí Šulcovou

napsáno pod: Hlavní napsal: DFRA

Nová třída MASTER MISS nabídne soutěž a bodování pro holky. S tím přichází i řada otázek a hlavně to, jak to bude probíhat....

Jak se přihlásit?
Je to vlastně jednoduché a stejné jako kdy jindy. Holky si v košíku na webu zakoupí balíček dvoudenního ježdění pro holky, kde mají již nastavenou 20 procent slevu, a jsou i automaticky zařazeny do šampionátu.


Závodí se o čas! Jeden závod nevyhraje šampionát
Jelikož se může přihlásit jakákoliv holčina na jakémkoliv motocyklu, není z technických důvodů správné pořádat samostatný závod. Holky budou zařazeny do svých kategorií, do kterých patří dle zajetého času, tedy některá pojede v MASTER 600 a jiná zase v kategorii NAKED, aby motocykly k sobě technicky patřily a byla zachována stejná výkonnostní kategorie.
Sbírání bodů a umístění bude určeno zcela jednoduše, a to, dle nejrychlejšího zajetého času během dvou dnů jezdkyně! Ano, nejrychlejší kolo vyhrává, druhý nejrychlejší čas bere 2. místo atd atd.. Takto to půjde sestupně a dle bodování. Body se budou sbírat pravidelně, a právě v tom je i síla na posun dopředu v celkovém žebříčku. Každý tento závod o čas bude vyhlášen společně s ostatními třídami na závěru každé akce, a samozřejmě nebude chybět vyhlášení na závěr sezóny a celkového pořadí.

Chceme, aby holky co chtějí, zrychlily!
Zrychlení není jen o čase, zrychlení je o celkovém ovládání motocyklu a jeho rychlé, ale bezpečnější jízdě! Rychlejší jízda vypovídá o lepším a jistějším ovládání jezdce. Proto holky nechceme za každou cenu honit jenom za lepším časem. Aby se holkám dobře, bezpečně a rychle jezdilo, budou mít přednostnější právo sáhnout po individuálních instruktorech zdarma.

 
Rozhovor s Alicí
Tak a teď už si vyzpovídáme i jednu ze závodnic nové třídy. Alice sice není úplný začátečník, ale právě jízda na okruhu jí ukázala, že se chce v ovládání motocyklu posunout dál a je vlastně na začátku. Alice loni zkusila poprvé naší agenturu, využila služeb instruktora a letos do toho jde naplno. Alici jsme ani nemuseli dávat moc otázek, pěkně se nám rozpovídala sama :D

 

Ahoj Alice, musíme se zeptat na tvůj motocyklový začátek. Jak to bylo, jak to začalo?
K motorkám mě přivedla pohodlnost, kdy jsem nechtěla být závislá na MHD při dojíždění za Prahu a skútr mi přišel jako super řešení. Po vyzkoušení motorky v autoškole "obkročmo" jsem zjistila, že tohle bude něco víc, než jen přibližovadlo. Celou cestu od mých motocyklových začátků jsem si vyšlápla sama, od staré dvoutaktní ČZ 175 s vyklápěcí helmou v neadekvátním motooblečení až po okruhy a cestování. Nikoho od motorek jsem neznala a tak jsem si vyzkoušela opravdu hodně možností, než jsem natrefila na tu správnou cestu. Proto teď zpětně vidím, že je super mít nad sebou nějakého "učitele" co ti tu cestu zkrátí. Jasně, na hodně věcí si každej biker musí přijít sám, ale když ti tu radu někdo umí správně podat, ušetří ti spoustu času a tím pádem peněz, benzínu a gum, než k tomu dojdeš třeba sám.

 

Kolik máš na mašině najeto km?
Klasická otázka a já na ni nemám odpověď. Nikdy jsem to nepočítala, nehlídala. Potom co mé srdce propadlo italským strojům, a mému drahému Tuonu často zkratovalo počítadlo, tak nevím.... Ale dost na to, abych řekla, že to miluju :).

 

Jak si se dostala poprvé na okruh? Co, nebo možná spíš kdo tě k tomu přivedl?
Když jsem poprvé slyšela o okruzích, říkala jsem si blázni, takovejch peněz to stojí, gumy to žere a jezděj jen dokola. Bylo pro mě o mnoho víc lákavějších zážitků na motorce, než okruh. Jenže po absolvování nějakých motoškol v provozu jsem zjistila, že jakmile ti někdo dá dobré rady, které si hned vyzkoušíš, a zjistíš, že to dává smysl, začneš si jízdu užívat úplně jinak. A ruku na srdce, každý chceme být dobrej motorkář. Takže jsem si říkala, na okruhu člověk může vyzkoušet a hledat limity motorky i svoje v daleko bezpečnějším prostředí než v provozu. A potom, co jsem se v provozu vymázla, to byla jasná volba.

 

S jakou agenturou jsi začala a poprvé se dostala na okruh?
Moje první agentura byla okruháři. Tehdy mi byli na trhu nejsympatičtější a asi na mě uměli i dobře cílit :)

Takže s námi až loni poprvé?!
Vás jsem znala jako začínající závodnickou agenturu. A kluci, o vás se mezi náma "civilama" říkali, že jste prostě rychlí závodníci a my se mezi vás bojíme :)..  jenže letos, potom co jsem zkusila „Dafity“ jsem musela změnit názor.

Byla jsem sama s motorkou a dodávkou a jela jsem k vám s tím, že mi prostě někdo pomůže. Dostala jsem již nějaké doporučení. A to jsem netušila, jak moc mi promícháte krev v žilách :) Nejenom, že jsem si díky vám a vaší přezouvačce zkusila poprvé slicky, taky jste mi pomohli zařídit nahřejváky a se vším poradili. Copak já vím, na jaký tlaky ty slicky foukat ?:) Celé to zázemí, proteiny, iontové drinky zdarma...  Po losovačce steak taky zadarmo, a hlavě, profi závodníci jako instruktoři taky zadarmo!

 

Je dobře, že si využila služeb instruktora hned poprvé
Stačilo se jen na začátku dne domluvit koho chci, a byl  na celou jízdu jen pro mě, s okamžitou zpětnou vazbou co jsem dělala dobře, co zlepšit, nebo na co se soustředit.
Chytlo mne, že ty kluci to uměj podat srozumitelně. Přišlo mi, že nejsou v práci, ale prostě že je to baví. Každý přeci tak nějak víme tu teorii, ale dát radu přesně na míru pro holku a její motorku, vidět to, na co hlavně by se měla zaměřit a nedat jí 20 rad najednou ale postupně. A musím říct, že jsem nezažila takovej progres. I když jsem byla o dvoudenním ježdění na pokraji sil a fyzičky, odjížděla jsem nadšená a odhodlaná na další sezonu.

Co ostatní na trati, neměla si z toho strach z pohledu ženy?
Mám svou kategorii podle časů a není třeba se nervovat z rozdílů nebo z někoho rychlejšího. Tohle mi nedělalo vůbec žádný problém a ihned jsem si po výjezdu na dráhu zvykla.

 

 Co máš za motorku teď?
Splnila jsem si sen, kdy se z modýlku na nočním stolku stala dospělá Aprilia RSV Factory. Byla to koupě od kamaráda, co se neodmítá. Ona je vlastně k ničemu, na cestování šílená, na okruh těžká, ale když ji miluješ...

 

Na jaké motorce chystáš jezdit na okruhu?
Na sezonu 2018 hodlám vzít rozmazlené RSV. Tuono, které se mnou prožívalo okruhy i pády, bude od ledna říkat pane někomu jinému. Dvě motorky jsou na můj zadek moc.

 


Plánuješ nějakou fyzickou přípravu?
Samozřejmě vím, co bych měla na tuhle otázku odpovědět, a v lednu máme všichni těchto předsevzetí plno. Ale jedno vím, a to, že už hodlám vyřešit tu záhadu každoročně zdrclé kombinézy.

 

Jak si to fyzicky zvládala loni?

Slyšela jsem, že fyzická příprava se projeví jak povoleny doping, a když budu upřímná, moje nadšení bylo větší než fyzička. Chtělo by to na téhle slabé stránce máknout, protože někdy mam pocit, že té motorce při jízdě spíš vadím.

 

Které partie nejvíce trpěly?

Ego? Když nebudu brát v potaz utrpení gum, myslím, že moje stehna a zadek doteď  vzpomínají, a chtějí vždy proplesknout toho, kdo říká: „ vždyť se na tý motorce jen vozíš, co tě může bolet“  :- D

 

Co si od toho slibuješ, a co si slibuješ od okruhového ježdění jako takového...?

Slíbila jsem si, že si to hodlám hlavně užít. Trochu také doufám, že se zase malinko posunu, že se víc sžiju s tou mrchou RSV a víc pochopím, co po mě jako po jezdci žádá. Také se těším na nové lidi a že nás, koho to vážně baví, bude čím dál víc! A třeba také budu moci předat malinkou radu tomu, kdo začíná a uzavřít ten kruh za ty, co zase pomohli mě. Na DFRA akcích se mi líbí parta lidí která to pořádá a lidi co tam jezdí. Vládne tam neskutečná pohoda a mám to pomalu místo dovolené :-).


Už teď vím, že nepotřebuju závodit a honit vteřiny a ani jsem s tím na okruh nejela (i když nikdy nevíte, co ve vás dřímá!). Jezdím, protože mě to hrozně baví, využiju pořádně svou motorku a je v čem se zlepšovat. Stačí mi radost z toho, že si umím zatáčku projet plynule, a jemně sliderem zkusit, jak ten asfalt vlastně drhne :). Ale samozřejmě, možnost bodovat v nové třídě si nenechám ujít, a byl by to pěkný bonus posbírat nějaké bodíky :)!


Alice díky za tvé úvodní informace a už taky odpočítáváme do dubna :)
Není zač, zima uteče rychle a brzy se uvidíme na trati :-)

 

foto: archív Alice a MOTOHOUSE

tagy:

Komentáře

Napiš komentář

Pokud chcete napsat komentář, tak se přihlašte. Jste tu nový? Zaregistrujte se.

Registrovat
Zpět nahoru