Květen 05

Jak se může motorkář z ulice dostat na okruh?! – Autodrom Most

napsáno pod: Hlavní napsal: DFRA

Okruhové ježdění již není jen pro závodníky! Ba možná naopak, motorkářů, kteří nejsou závodníci, jezdí po okruhu v dnešní době více. Proto je lze vidět jak na volných jízdách pořádané okruhem či agenturních jízdách. 

Pokud vlastníš silniční motocykl a jezdíš po silnici, váháš, přemýšlíš, nebo se již chystáš na okruh, ale ještě neproběhla premiéra, máme zde krátký návod co udělat proto, aby jsi se na okruh dostal.

První co hlavně potřebuješ je termín a kde je místo pro volné jízdy. Samozřejmě objednání jízd předem, ať už u agentury či přes okruh, nebo placení na místě. Dnes jsme si vybrali, jak na autodrom Most.

Autodrom leží na kraji obce Most a je zde velmi jednoduchá příjezdová cesta z obchvatu či cestou přes centrum. Důležitý bod a jediné místo kudy se dostaneš dovnitř je hlavní bránou autodromu.

 

U této brány je závora, kterou otevírá hlídač. Je tu od toho, aby ti potvrdil, že si přijel na okruhové jízdy motorek a případně tě upozornil, že dnes jezdí auta. Prostě bránou projedeš jak nic bez žádných stresů a ještě ti sympaťáci u brány poradí kam jet, zamávají a popřejí pěkný den. Kam jet ale zjistíš právě z textu níže. Cesta je stejně jen jedna :-) .

Projedeš touto bránou a dostáváš se hned k slavnému mosteckému podjezdovému tunelu, který projedeš.

 

Za tunelem následuje zatáčka doprava a jsi na začátku depového parkoviště. Napravo nalevo můžeš parkovat, jak se ti ráčí, většinou blízko k plotu (slouží bezvadně jako kurtace altánu). Sem do depa můžeš přijet s dodávkou, osobákem s přívěsem, karavanem, nebo pokud vlastníš kamion s návěsem tak vždy projedeš a můžeš parkovat a nemusíte se nikoho ptát…

 

 

Kudy k registraci a vyzvednutí lístků?

Pokračujeme dále doleva (vpravo všude volný prostor pro parkování viz foto výše), zde se nachází automatická čerpací pumpa na kreditní kartu s benzínem 98 a dieselem, není tedy problém kdykoliv si rychle dotankovat nádrž.

 

 

Pokračujeme dále rovně podél plotu. Po levé straně je hlavní budova (kontrolní věž). Před ní se nachází restaurace okruhu, ve které si můžeš dát jídlo pití, kafe..klasika. 

 

Taky je tu na rozcestníku WC a perfektní nové sociální zařízení

 

Zde je už vstup do boxové uličky (pěšky, na kole a na skútrech se zde jezdí jednosměrka nejednosměrka, ale pokud chceš zaparkovat v boxech, musíš to pouze objet podél boxu a přijedeš z druhé strany. Parkování v boxech je také možné. Ten kdo má pronajmutý box tak parkuje logicky předním, a pokud je box prázdný jsou tu volná místa na zaparkování. Je to i na dohodě s ostatními.

 

V případě agentury DAFIT FILLA Racing Agency je registrace označená vlajkami a cedulemi (nepřehlédneš).

REGISTRACE

Zde je již v označeném boxu personál, který Ti pomůže s registrací. Konkrétně David Tě navede co a jak, kde se najíždí s motocyklem, časový harmonogram a další věci k tomu, aby si sednul na tvůj bike a jen už vyrazil na trať.

 

ČASOMÍRA

Za registrací je časomíra, zde si vyzvedneš transpondér a na monitoru po jízdě uvidíš tvoje časy. Můžeš si je zpětně vytisknout a uchovat k porovnání jednotlivých kol s dalším ježděním.

 

Naproti registraci je vždy stánek s nápoji Extrifit a dalšími partnery, náhradní díly a pneumatiky.

 

Teď už jen vybrat termín volných jízd, vzít motocykl a vyrazit na okruh. Více informací o začátečních skupinách a přesnější registraci najdete zde 
http://www.dafitmotoracing.com/pronovacky/

 

TERMÍNY : 

http://www.dafitmotoracing.com/#calendar 

#DFRA

 

tagy:

Komentáře

Napiš komentář

Pokud chcete napsat komentář, tak se přihlašte. Jste tu nový? Zaregistrujte se.

Registrovat
Zpět nahoru